tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Deri Bıçak Kılıfı Nasıl Yapılır?

Vaketa deri ile nasıl bıçak kılıfı yapacağınızı detaylı olarak anlatan içerikteki videoyu Bushcraftturk instagram hesabı sahibi sevgili Murat bey hazırlamıştır. Hiç bir zorluk yaşamadan basit tekniklerle deriden bıçak kılıfı nasıl yapıldığını videonun sonunda öğrenmiş olacaksınız.

Videoda anlatılanları adım adım tamamlamanız durumunda kendi deri kılıfınızı hazırlamamanız için hiç bir sebep yok. Gerekli malzeme listesine aşağıdan ulaşabilir ve www.parcaderi.com adresinden temin edebilirsiniz.

Adım Adım Deri Bıçak Kılıfı Yapılışı

Birinci adım: İlk olarak tasarımınıza karar vermelisiniz. Nasıl bir bıçak kılıfı yapacaksınız? Elde veya çantada taşınanmı yoksa kemerinize kolayca monte edebiliceğiniz bir modelmi olacak. Deri bıçak kılıfında çok fazla tasarım seçeneği vardır.

İkinci adım: Modellemenizi deri üzerinde değil bir karton yada kağıt üzerinde yapın aksi halde modelleme sırasında yapacağınız en ufak bir hatada deri kullanılamaz hale gelir. Çıkardığınız kalıp üzerinden rahatlıkla sonuca hatasız ulaşabilirsiniz. Çıkardığınız kalıp boyutunda bir parça deriye ihtiyacınız olacak fakat çıkardığınız kalıptan ne uzun ne de kısa bir deri kullanın.

Üçüncü adım: Şablonunuzu derinin üzerine kurşun kalem ile hatasız bir şekilde çizin.

Dördüncü adım: Deri üzerine çizdiğiniz şablonu çok keskin bir maket bıçağı ile kesip alın. Asla bıçak yerine makas kullanmayın, düzgün bir sonuç elde etmek istiyorsanız keskin bir bıçak ve cetvel yardımıyla sonuca ulaşılır.

Beşinci adım: Çıkardığınız kalıbın düzgün olup olmadığını kontrol edin. Eğer her şey yolunda ise derinin dikeceğiniz kısımlarını eşit aralıklarla ve sayıda delerek tamamlayın. Dikiş deliklerini bir biz yardımıyla cetvelle belirlediğiniz aralıkla delebilir veya hazır çok dişli deri derme el aletleri kullanarak yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında da acele edip delikleri hemen açmayın öncelikle bir kurşun kalem yardımı ile delik açacağınız yerlere işaretler koyun.

Altıncı adım: Dikmeye başlamadan önce kemere takılacak alanı perçim ile yerine sabitleyin.

Yedinci adım: Eşit kenarları bir birine hizalayın ve bir birine eşit aralıklı boşluklar olacak şekilde çoklu delik delme el aleti ile yada tek tek önceden kurşun kalemle işaret koyarak deliklerinizi hatasız açın. Bu işlem sırasında acele etmeyiniz. Yapılan hatanın dönüşü yoktur.

Sekizinci adım: Mumlu ip ile derinizi videoda izleyeceğiniz formatta dikin ve ürününüze kavuşun.

Deri Bıçak Kılıfı Nasıl Yapılır YouTube Videosu
Bir cevap yazın